brióska

brióska

Tabudöntés - merész változtatások a kereskedésben

2015. október 11. - adamholvagy

Pár hete találkoztam a virtuális térben egy nővel, aki olyat mondott, hogy elsőre nem is hittem el. Azt mondta, hogy ő nem foglalkozik Earnings-tradekkel, mert túl kockázatosnak tartja. Eddig akit olvastam, láttam nyilatkozni egy dolog volt közös bennük, hogy az Earnings-szezont izgatottan várják és külön stratégiával készülnek rá. Erre itt egy nő, aki szembemegy gyakorlatilag az általam eddig megismert világgal és benyögi, hogy neki ez nem játszik. Olyan érzés fogott el hirtelen, mintha az oroszlánkölyök bemondaná az apjának, hogy holnaptól vega leszek. Nem is tudtam hova tenni.

Aztán néztem tovább és nagyon érdekes dolgokat mondott. Ha van ilyen, hogy képzeletbeli mentor, akkor én őt azzá fogadtam.

A héten indult el az Earnings-szezon és sikerként élem meg, hogy magabiztosan elmondhatom, hogy kihagyom. Meg is mutatom, hogy miért. Beszúrok egy táblázatot az elmúlt négy hónap kereskedéseiről (már vannak benne októberi ügyletek is). Az előtte levő időszakom tele volt olyan kezdetleges hibákkal, ami torzította volna a statisztikát, ezért azokat kihagytam.

Nyereség-veszteség részletezés
Egyedi részvény Earnings Index
Előfordulás Összeg Előfordulás Összeg Előfordulás Összeg
db % USD % db % USD % db % USD %
Nyereséges 6 27,27% 14,04% 9 40,91% 31,60% 7 31,82% 54,36%
Veszteséges 2 50,00% 1,80% 2 50,00% 98,20% 0 0,00% 0,00%
Összesen 8 30,77%   11 42,31%   7 26,92%  

 

Három csoportba osztottam az ügyleteket és azon belül elkülönítettem a nyereségest a veszteségestől. Az előfordulás az ügyeletek darabszámát jelenti, míg az összeg oszlopokban az látszik, hogy a teljes nyereségen illetve veszteségen belül az adott fajta ügylet milyen arányban felelős.

Az előfordulás oszlopokból kiderül, hogy Earnings-ügylet volt a legtöbb (11 db; 42,31%-a az összess ügyletnek), majd egyedi részvény és utána index. Nyereség vonatkozásában viszont a legtöbbet pont azok az indexügyletek hoztak (54,36%-a a teljes nyereségnek), amelyekből a legkevesebb szerepel darabszámra. (Itt magyarázat az lehet, hogy egyedi részvényeknél általában az olcsóbbakkal foglalkoztam, így ott az elérhető nyereségösszeg is kisebb emiatt.) Amiért becsatoltam a táblázatot, az viszont most jön, a veszteség sor. Látszik, hogy a négy hónap alatt 4 veszteséges ügyletem volt, ebből kettő egyedi részvény, kettő Earnings-ügylet. Az egyedi részvénynél kisösszegű veszteségek látszanak, az Earningsnél viszont tetemes, szinte a teljes veszteségem ebből származott (98,20%-a a teljes veszteségnek).

Ha szigorúan veszem a táblázatból levonható következtetéseket, akkor csak az Earnings-ügyletekkel kéne felhagynom, de az a helyzet, hogy a két veszteséges Earnings ügyletem is úgy lett ekkora veszteség, hogy nem közvetlenül az eredmények publikálása után szálltam ki belőlük, hanem még továbbgörgettem és ezen további időszak alatt történt olyan esemény, ami drasztikusan megváltoztatta a részvény addigi pályáját, tehát ezek már inkább egyedi részvénybe kerülő kategóriák.

Várakozásaim a változásra

1. Kisebb drawdown

A hozamban megmutatkozó legnagyobb veszteséget jelenti. Ez jelenleg 12,72% (augusztusban), 5%-ra fogom levinni. Az indexekkel való kereskedés kisebb kockázattal működik.

2. Alacsonyabb havi szintű hozamok

Kisebb kockázat, kisebb hozam havi szinten, de összeségében

3. Kiegyenlítettebb átlagos hozam

Az átlaghozamban növekedést várok és nagyobb kiszámíthatóságot, simább hozamgörbét.

4. Munkacsúcs megszűnése

Az Earnings-időszak leterhelt a sok kiegészítő elemzéssel, amit naponta kellett végezni, ezzel a lépéssel, ez biztosan megszűnik.

Tisztulásnak érzem ami történik és ha azt veszem, hogy indexben még nem volt veszteséges ügylet ezidáig, akkor optimista tudok lenni a jövőt illetően. Hajrá!

Ádám

2015.10.11

 

A bejegyzés trackback címe:

https://brioska.blog.hu/api/trackback/id/tr6112314777

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása